MASÁŽE

Současná klasická sportovní a rekondiční masáž vychází z tzv. švédské masáže. Působí bezprostředně především na povrch těla.
Zejména z relaxační masáže vycházejí některé druhy doplňkových masáží, sloužící k odpočinku a relaxaci masírovaného, a to jak po stránce fyzické, tak i psychické. Dochází při ní k uvolnění masírovaného svalstva, kloubů, povzbuzení krevního oběhu a průtoku lymfy. Relaxační masáž a všechny relaxační techniky mají za úkol především odstranit únavu a stres a přivodit masírovanému příjemné pocity. Masáž je prováděna na celém těle ( šíje, záda, nohy, ruce) v případě celkové masáže, popř. jsou masírovány pouze části těla nebo jejich kombinace (záda+šíje, nohy+hýždě, ruce+hrudník, atd.). Vhodnost kombinace lze vyhodnotit a následně doporučit po úvodní konzultaci s klientem a po úvodním prošetření stavu jeho tělesné schránky. Pravidelnými aplikacemi relaxačních masáží (doporučeno 1 x týdně, při zvýšeném fyzickém či psychickém vypětí a stresu až 3 x týdně) lze též předejít mnoha onemocněním pohybového aparátu, ale též např. i nachlazení nebo chřipce.

Sportovní a rekondiční masáž je vyhledávána především sportovci a lidmi, pro které je zvýšená pohybová aktivita běžnou součástí života ať již během celého roku nebo jen při sezónních sportovních aktivitách. Tento druh masáží je vhodné použít jako přípravu těla pro plánovanou zvýšenou námahu, např. před aktivně trávenou dovolenou nebo sportovně laděným výletem, a to zejména v případech, kdy tělo není pravidelnými tréninkem udržováno v potřebné kondici. Lze tak předejít nepříjemnostem v podobě natažených šlach či svalů nebo i jiným vážnějším úrazům zejména u tzv. “svátečních” sportovců.

Rekondiční regenerační masáž se též doporučuje provést po zvýšené pohybové aktivitě, přičemž dojde k uklidnění namáhaných svalů a tím k načerpání vydané energie, zejména když jsou ke konci masáže použity klasické relaxační techniky. Sportovní masáž se od relaxační masáže liší především vyšší frekvencí (rychlostí) jednotlivých masérských chvatů, jejich vyšší intenzitou (masáž je více silová) a též jejich větší hloubkou (silnějším tlakem a stiskem). Sportovní a rekondiční masáže lze opět provádět na celém těle klienta nebo jeho částech, včetně vhodných a doporučených kombinací.

Masáž stimuluje krevní oběh
Masáž urychluje vylučování odpadních látek z těla
Masáž posiluje odolnost vůči nemocem.
Masáž podporuje lymfatický oběh a nervový systém.
Masáž urychluje obnovu poškozených tkání.
Masáž zmírňuje bolesti a napětí svalů.
Masáž zvyšuje pružnost těla.
Masáž urychluje hojení ran.
Masáž působí proti stresu.
Masáž podporuje pravidelný spánek.
Masáž odstraňuje únavu, migrény a otoky.

Medová masáž je starobylé ošetření těla a pleti, které se provádí s pomocí medu a speciálních hmatů….

Medem si můžete osladit čaj, nebo celý život. Pro jeho očistné a revitalizující účinky ho používali moudří již od nepaměti. Masáž medem vás příjemnou a přirozenou cestou zbaví toho, co v organismu být nemá a vy se po medové masáži budete cítit o poznání lépe. Dovolte medu očistit vaši pokožku a osladit váš život.
Detoxikační masáž medem velmi účinně působí proti rozvinutým nemocem, lze ji však aplikovat i pro zvládnutí stresu, chronických chorob a při jarních očistných kůrách.

Při masáži medem dochází k odstraňování toxinů až z hloubi těla a ty potom „vyplavou” na povrch kůže a jsou zcela zřetelně rozpoznatelné od medu. Včelí med odstraňuje usazeniny, všechny jedy z životního prostředí, potravin a léků, které si tělo nahromadilo ve svých tkáních v průběhu života.

Při medové masáži působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus. Přes reflexní zóny zad stimuluje medová masáž činnost orgánů těla a může se podílet i na jejich vyléčení, silně oživuje celý organismus. Obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu.

Klient se po masáži cítí příjemně, lehce, uvolněně, pokožka je hladká, jemná, příjemná, krásně voní po medu. Není vhodné se ten den umývat mýdlem pouze vodou. Mýdlo zanáší póry….

Masáž není vhodná při zánětu šlach, vysoké horečce, kožních nemocech, vysokém krevním tlaku, nemoci kostí nebo rakovině. Pokud trpíte alergiemi, je vhodné se informovat na složení a původ oleje. Pokud trpíte srdečním onemocněním, doporučujeme zdravotní stav před masáží prodiskutovat se svým lékařem.
Masáž se nedoporučuje těhotným ženám.
Cena: 250,- Kč/ 30 min.

Při masáži používám tento voňavý bio masážní olej

SALOOS BODY FIT

Špičkový přírodní masážní olej vhodný pro sportovní aktivity. Prohřívá a prokrvuje pokožku před i po fyzické námaze a sportovním výkonu. Masáž kůže namožených částí těla uvolňuje a regeneruje pokožku, povzbuzuje při únavě. Vhodný také při pocitu těžkých a unavených nohou. Čistý přírodní bioprodukt.
Složení:
Rostlinné oleje lisované za studena: meruňkový, bio slunečnicový, mandlový, makadamiový, bio sezamový
Esenciální oleje: rozmarýna, borovice, lemongrass
Vitamíny A, E, F, lecitin